Delikatna farba do włosów bez amoniaku

2
_PTR9980
Spread the love

Po długich poszukiwaniach wreszcie odkryłam farbę prawie idealną, z minimalną zawartością sztucznych środków, która pokrywa sporą część siwych włosów. 

Mimo iż o farbach Biokap naczytałam się sporo pozytywnych opinii, próbowałam z dużym sceptycyzmem. Farby w 90 % zawierają naturalne składniki (bez sztucznych nie dałoby się pokryć siwych włosów), nie zawierają amoniaku, a także kilku innych szkodliwych substancji: rezorcyny, parabenów, silikonów i SLS. Seria delikatna nie zawiera również parafenylenodiaminy (PPD) i pochodnych tego związku, mogę jej używać alergicy i kobiety w ciąży. Kolejny plus – farba nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Wszystko na temat produktu przeczytacie na stronie biokap.pl

Farbę można kupić w dobrze zaopatrzonych aptekach, listę znajdziecie na stronie. Jest też dostępna w kilku sklepach internetowych. Ładne, naturalne kolory, cena ok. 36 zł, w zestawie jest tubka farby, aktywator, porcja szamponu i odżywki. Kolor  na siwych włosach jest nieco inny ale tak dzieje się przy każdej farbie, u mnie ciemno brązowe odcienie mają lekkie, czerwone refleksy. Kolor utrzymuje się ok 3-4 tygodni (również na siwych włosach). Lekko się wypłukuje ale jak na razie jest to najlepszy wynik jeśli chodzi o farby profesjonalne bez amoniaku, wypróbowałam – Loreal Inoa i Dia Richesse, Farouk CHI IONIC PERMANENT SHINE COLOR. Co dziwniejsze ta farba pokrywa siwe włosy lepiej niż niektóre profesjonalne farby z amoniakiem! Włosy są po farbowaniu miękkie i lśniące, kolor bardzo ładny, zbliżony do próbki ale dobrze jest pamiętać, że to jaki kolor nam wychodzi zależy od wielu czynników- koloru jaki mamy, czasu trzymania, przesuszenia włosów czy obecności siwych włosów.

Farbę można podzielić na pół co jest bardzo istotne jeśli farbujecie często, np.tak jak ja mniej więcej co 3 tygodnie. Pojedyncze farbowanie warte jest wtedy tylko 18 zł. Uwaga – dotyczy tylko farbowania na zbliżony lub taki sam kolor, jeśli chcecie zmienić odcień nie dzielcie farby! Również jeżeli macie długie i bardzo gęste włosów nie róbcie tego.

Jak zafarbować włosy połówką farby? Zaznaczam, że dotyczy to farbowania odrostów z odświeżeniem koloru na całej długości. Po pierwsze należy połączyć emulsję z tubki z aktywatorem w osobnym naczyniu, tak jak się to robi z profesjonalnymi farbami. Nie wolno robić mieszanki i zostawiać jej w buteleczce.

Nakładamy farbę na same odrosty, czekamy ok. 15min, rozczesujemy grzebieniem. Do pozostałej farby dodajemy 3,4 łyżki letniej wody, mieszamy dokładnie, nakładamy pomijając same końcówki (3-4 cm), czekamy kilka minut. Następnie głowę moczymy delikatnie, najlepiej nad wanną, tak aby stworzyć pianę, rozmasowujemy dokładnie pianę na całej długości, łącznie z końcówkami, czekamy ok. 2 minuty, spłukujemy, myjemy itd.

Dodanie do pozostałej mieszanki wody (rada fryzjerki) powoduje zmianę stężenie wody utlenionej, emulsja staje się delikatniejsza, włosy będę się mniej przyciemniać. Jest to częsty problem samodzielnego farbowania, inaczej na farbę reagują świeże odrosty, inaczej włosy w środkowej partii, jeszcze inaczej końcówki, które są suche, szczególnie jeśli nie obcinałyście ich przez ostatnie 3 miesiące. Różnica między odrostem, a resztą włosów potrafi być znaczna, nie wygląda to ciekawie, szczególnie po 2 tygodniach kiedy farba wypłukuje się szybciej z odrostów niż z reszty włosów.

Ponieważ Biokap dosyć mocno barwi skórę posmarujcie się dokładnie tłustym kremem i najlepiej załóżcie do farbowania dłuższą koszulkę. Macie pytania, piszcie :)

_PTR9982

Autorka

Ania

Ania, niepoprawna marzycielka i niestrudzona tropicielka rzeczy ładnych, prawdziwych, z duszą. Podróżuje (we dwoje), fotografuje, śmiga na dwóch kółkach, gotuje curry na 1000 sposobów. Trochę pisze, ale przede wszystkim kocha czytać książki.

  • Miszę koniecznie wypróbować. Jest tylko jedno ale… Boję się sama malować. Dlatego jak już chce coś odświeżyć w kolorze to idę do fryzjera :) ale moze poproszę męża?

    • Kwestia przyzwyczajenia, najlepiej zacząć samodzielne farbowanie od koloru podobnego do własnego, łatwo idzie z ciemnymi odcieniami, lepiej nie próbować rozjaśniać. Jeżeli mąż zdolny manualnie to dlaczego nie, ewentualnie koleżanka, która ma doświadczenie :)

A to czytałaś?

DSCN1690-2

Make Hummus not war!

Spread the loveCzy miłość do hummusu mogłaby być receptą na rozwiązanie konfliktów na Bliskim Wschodzie? Czy mieszkańców Świętej Ziemi mogłyby zjednoczyć pokojowe zmagania kto zrobi najlepszy hummus?