Chemdog to jedna z odmian, która zyskała sobie status kultowej oraz unikatowej. Jej specyficzna nazwa dość dobrze oddaje właściwości oraz podkreśla wyjątkowy potencjał genetyczny zawarty w strukturze ziarenka. Dość szybko Chemdog stał się podstawą dla rozwoju dalszych odmian oraz powstania rozmaitych krzyżówek marihuany. Obecnie po nasionka Chemdog sięgają odbiorcy z całego świata, zainteresowani stworzeniem własnej, niespotykanej kolekcji. Poniżej przedstawiamy historię Chemdoga oraz podpowiadamy jak i gdzie kupować ziarenka tej odmiany, by mieć pewność, że sięgasz po produkty wytrzymałe, zgodne z opisem i żywotne.

Chemdog – mityczne początki niezwykłej historii

Jak w przypadku wielu odmian, również historia Chemdog jest trudna do zrekonstruowania. Jej początek sięga najprawdopodobniej dekady lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, gdy zupełnie przypadkowo podczas koncertu Grateful Dead w ręce Grega Krzanowskiego (kultowej postaci o pseudonimie Chemdog) trafił nie do końca sprawdzony susz konopny. Odbiorca był zaskoczony jakością otrzymanego suszu, a ponieważ udało mu się odnaleźć w nim kilka ziarenek, postanowił wykorzystać je do produkcji kolejnych. W ten sposób udało mu się uzyskać pierwsze nasiona kolekcjonerskie, które stały się źródłem dla powstania kolejnych, feminizowanych i automatycznych wersji Chemdog. 

Dość szybko nasiona Chemdog zaczęły występować w kilku różnych wersjach, oznaczonych jako A, B… oraz kolejnymi literami alfabetu. W oparciu o nie rozwijano genetykę tej odmiany, wytwarzając ziarenka o coraz bardziej zmodyfikowanym i rozbudowanym genotypie. Na początku lat dziewięćdziesiątych doszło do dalszej promocji odmiany na terenie USA; kolejni seederzy interesowali się zakupem nasion w celu rozwoju ich potencjału genetycznego oraz wykorzystania w krzyżowaniu z własnymi, ulubionymi odmianami. 

Obecnie do rodziny krzyżówek uzyskanych na bazie nasion Chemdog zaliczają się między innymi takie odmiany jak: OG Kush, Sour Diesel, Underwag, Super Snowdog, Diesel, Bubble Chem, Dawg Daze. Odmiany te powstały w dekadzie lat dziewięćdziesiątych i dość szybko stały się wysoce popularne. 

W poszukiwaniu kolekcjonerskich nasion Chemdog 

Chemdog to odmiana o specyficznej i bardzo rozbudowanej genetyce. Dlatego w trakcie zakupów warto sięgać wyłącznie po produkty pochodzące od dostawców sprawdzonych, udostępniających asortyment najwyższej klasy. Do takich zalicza się taniesianie.pl – seed bank, należący do grona najpopularniejszych w naszym kraju. W jego ofercie znajdują się wyłącznie produkty sprawdzone pod kątem właściwości fizycznych i genetycznych. Masz pewność, że wybierając ziarenko od TanieSianie, wybierasz produkt całkowicie zgodny z nasionami sprzedawanymi w seedbankach z USA lub Europy Zachodniej. 

Odmiana Chemdog jest dość wytrzymała. Ziarenko jest zamknięte w solidnej łupienie, której lekko chropowata powierzchnia prezentuje barwy typowe dla nasion konopnych. Przechowywanie Chemdog wygląda podobnie jak w przypadku innych produktów kolekcjonerskich – należy umieścić je w hermetycznym opakowaniu, w którym pozostanie bezpieczne, bez dostępu promieni słonecznych, wilgoci oraz innych szkodliwych oddziaływań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here