Biustonosz jest nieodłącznym elementem kobiecej garderoby. Korzysta z niego każda kobieta, nie każda jednak wie, w jaki sposób właściwie dobrać go do kształtu i rozmiaru piersi. Jak kupić biustonosz, by okazał się właściwie dopasowany i wygodny?

Dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio dobrać biustonosz?

biustonosz
fot.Pixabay.com

Czy zastanawiałaś się kiedyś, po co tak właściwie nosisz biustonosz? Oczywiście, odpowiedź jest prosta. Biustonosz ma podtrzymywać biust pod ubraniem. Odpowiedz sobie jednak na pytanie, czy Twój biustonosz rzeczywiście spełnia to zadanie? Dostępnych jest mnóstwo rozmiarów, kształtów, obwodów.. czy na pewno wiesz, jak je dobrać do siebie?

Każda kobieta jest inna, każda ma inne piersi. Na rynku dostępne są biustonosze o rozmiarach miseczki od A do KK. Różnią się także obwody- produkuje się staniki o obwodzie od 60 do 110. Właściwie dobrany biustonosz jest wygodny, nie uwiera, zapewnia pełen komfort użytkowania. Zbyt mała miseczka nie będzie podtrzymywać biustu, będzie też nieestetycznie wyglądać. Zbyt luźny biustonosz w obwodzie również się nie sprawdzi. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób dobrać biustonosz, by okazał się on naszym najlepszym przyjacielem.

Biustonosz dla małych piersi

Wydawać by się mogło, że dobór biustonosza do małych piersi jest najprostszy. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że  małe piersi najlepiej prezentują się w staniku typu „plunie”, czyli modelu z nisko kończącymi się fiszbinami na samym środku. Takie fiszbiny wypychają piersi do przodu. Innym fasonem, który sprawdzi się w przypadku małych piersi jest fason „half cup”, czyli miseczka ½. Potrafi ona spektakularnie wyeksponować biust, podnosząc go w górę. Wiele kobiet myśli, że mając małe piersi, najlepiej będzie zastosować „push-up”. Nie każda kobieta jednak wie, że biustonosz tego rodzaju co prawda powiększa optycznie biust, ale także znacząco go spłaszcza. Jeśli „push-up” będzie zbyt duży, w dole biustu może powstawać bardzo nieestetyczne i wyraźnie widoczne pod ubraniem wgłębienie. Nie zawsze więc jest to rozwiązanie odpowiednie i najlepsze z możliwych.

Jaki biustonosz dla dużych piersi?

Duże piersi wymagają specjalnych rozwiązań. Miseczki powinny podtrzymywać całe piersi, a obwód powinien być ścisły, by właściwie podtrzymywać ciężar biustu. Sprawdza się tu tzw. „balkonetka”, czyli miseczka o rozmiarze  ¾, bądź też stanik pokrywający całą pierś, czyli „full cup”.  Takie biustonosze sprawdzą się do każdego ubrania, również do niezwykle modnych w nadchodzącym sezonie sukienkach.

Co z rozstawem?

Kobiece piersi różnią się od siebie nie tylko rozmiarem, ale

biustonosz
fot.Pixabay.com

także rozstawem. Szczególnym problemem mogą być szeroko rozstawione piersi. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się staniki typu „plunie” lub „push-up”. Chodzi tu o to, by podtrzymywać piersi i zebrać je na mostku. Doskonale sprawdzają się tu także fiszbiny, które przesuwają biust ku środkowi, poprawiając jego proporcję.

Jeśli piersi są osadzone blisko siebie, miseczki biustonosza także powinny być zachowane w małym odstępie od siebie. Fiszbiny powinny kończyć się nisko, tuż na mostku, dzięki czemu nie będą wbijać się w pierś.

O czym jeszcze pamiętać?

Kupując biustonosz, zwróć baczną uwagę na zapięcie. Każdy biustonosz posiada ich trzy. Jeżeli już przy pierwszym użyciu musisz zapinać biustonosz na ostatnie zapięcie, oznacza to, że jego obwód jest zbyt szeroki. W wyniku używania i prania, biustonosz jeszcze bardziej się naciągnie. Nie będziesz mogła użyć go np. do sukienki, bo zbyt duży obwód będzie widoczny pod ubraniem. Podobnie warto zwrócić uwagę na długość szelek. Jeśli już na wstępie musisz je maksymalnie skrócić, oznacza to, że są one po prostu zbyt długie dla Ciebie.

Pamiętaj o tym, że nim kupisz konkretny biustonosz, musisz dokładnie zmierzyć obwód pod biustem. Obwód mierz na wydechu, ściśle pod biustem, a od uzyskanego wyniku odejmij 5-10 cm.

Idealnie dobrany biustonosz z pewnością doda uroku, ale także zapewni wygodę i komfort użytkowania. Pamiętaj, że nowym trendem na sezon wiosna/lato 2021 jest zastosowanie stanika zamiast topu. Dobór odpowiedniego biustonosza powinien więc być umiejętnością konieczną do zdobycia w tym sezonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here