Twój pies gryzie wszystkie swoje zabawki, a także dokonuje wiele zniszczeń w twoim mieszkaniu? To problem z którym zmaga się wielu właścicieli psów. Oczywiście dużo zależy tutaj od charakteru i temperamentu naszego psa. Niemniej jednak istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy skutecznie oduczyć naszego psa gryzienia. Jak tego dokonać?

Dlaczego pies gryzie?

Przede wszystkim zastanów się jaka jest przyczyna takiego zachowania naszego pupila. Osobną kwestią jest to kiedy pies pogryzie dziecko czy też osobą dorosłą. Przyczyną takiego zachowania może być choćby wścieklizna. Natomiast jeśli pies był przez nas szczepiony przeciwko wściekliźnie to powinniśmy brać raczej pod uwagę kwestie indywidualnego zachowania naszego psa. Wówczas jeśli dojdzie do pogryzienia to może okazać się, że nasz pies akurat w tym momencie nie miał ochoty na zabawę i zaczepki. A stan jego humorów w dużej mierze zależy od tego czy na nasz pies ma zapewnioną odpowiednią ilość spaceru o odpowiedniej intensywności. Ważne jest również to, jaką karmę przyjmuje a nawet od tego jaka jest aktualna pogoda. Dlatego też warto obserwować swojego psa i dobrze jest wiedzieć w jakim aktualnie jest nastroju.

Jak oduczyć psa gryzienia?Zupełnie inaczej wygląda sytuacja kiedy pies gryzie różnego rodzaju przedmioty. Specjaliści sugerują że wówczas przyczyną takiego zachowania jest psa jest to że nie okazujemy mu odpowiedniego zainteresowania. Dlatego też gryzieniem przedmiotów pies próbuje zwrócić na siebie naszą uwagę. Gryzie różne rodzaje przedmiotów. Najczęściej występuje to u psów o młodym wieku, które nie otrzymują możliwości wybiegania się na świeżym powietrzu. Takie zachowanie towarzyszy również psom, które cierpią na lęk separacyjny. Wówczas taki pies kiedy pozostanie sam w domu, właśnie gryzie różnego rodzaju przedmioty. W tym wypadku raczej sami sobie nie poradzimy i powinniśmy skorzystać ze wsparcia wyspecjalizowanego behawiorysty zwierzęcego.

Jak oduczyć psa gryzienia?

Istnieje kilka sposobów na to aby oduczyć naszego pupila gryzienia różnego rodzaju przedmiotów. Niemniej jednak warto podkreślić, że zawsze jest to kwestia indywidualna i jeśli u jednego psa dana metoda znajdzie zastosowanie, to nie znaczy że u innych psów również się sprawdzi. Przede wszystkim powinniśmy spróbować nauczyć naszego psa posłuszeństwa przy zastosowaniu metody nagród. Po prostu powinniśmy nagradzać naszego psa różnego rodzaju smakołykami za konkretne zachowanie. Jeśli będziemy taką czynność powtarzać kilka razy dziennie to takie zachowanie u naszego psa się utrwali. Wystarczy że po prostu będziemy w tym dość regularni. Absolutnie podczas tresury psa nie można używać przemocy. Przemoc wobec psa przyniesie odwrotny skutek. Możemy również posiłkować się przy edukacji naszego psa feromonami szczęścia. Te preparaty, które dostępne są w sklepach zoologicznych działają dosyć skutecznie. Dostępne są zazwyczaj w formie obroży lub też w sprayu. Wydzielają odpowiednie substancje dzięki którym pies może we właściwy sposób zapanować nad stresem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here