Często użytkownicy komputerów zastanawiają się, jak podzielić dysk na partycje. Jest to rozwiązanie, które stosuje się przede wszystkim wówczas kiedy zależy nam na bezpieczeństwie komputera i zapisanych w nim danych. Albowiem warto podkreślić że różnego rodzaju naprawy komputera w wielu przypadkach wymagają formatowania dysku C, co wiąże się z utratą wszelkich zawartych w nim informacji. Dlatego też nie jest wskazane aby jedyną partycją na naszym dysku była partycja C. Stąd też konieczność przeprowadzenia podziału dysku na dwie lub więcej partycji. Jak tego dokonać? Jak podzielić dysk na partycje?

Jak podzielić dysk na partycje?

Jak podzielić dysk na partycje?Kiedy już wiem że podział dysku na partycje jest niemalże koniecznością, to powinniśmy przystąpić do działania, czyli do uskutecznia tego zadania. Przede wszystkim warto podkreślić że to zadanie z powodzeniem można wykonać samemu. Nawet jeśli nie jesteśmy dość mocno wyedukowani w kwestiach informatycznych, to wydaje się że sobie z tym zadaniem poradzimy. Niemniej jednak jeśli nie czujemy się w pełni na siłach to możemy tego rodzaju zadanie zlecić profesjonalnemu informatykowi.

Niemniej jednak jeśli zdecydujemy się samodzielnie podzielić dysk na partycje to warto abyśmy zrobili to już zaraz po zainstalowaniu systemu operacyjnego. Wówczas już na samym początku wszelkie zapisane pliki na naszym dysku są w pełni bezpieczne. Przede wszystkim jednak żeby dokonać podziału dysku na partycje powinniśmy wejść do panelu sterowania naszego komputera a następnie wybrać opcję system i zabezpieczenia. W dalszej kolejności powinniśmy kliknąć w narzędzie administracyjne i zarządzanie komputerem. Na końcu powinniśmy trafić na opcję zarządzanie dyskami.

Można powiedzieć że teraz trafiliśmy do miejsca gdzie możemy dokonać podziału dysku na partycje. Wystarczy że podzielimy nasz dysk na dwie partycje. Powinny mieć one pojemność co najmniej kilkuset megabajtów. Natomiast trzecią partycją jest partycja systemowa która zajmuje najwięcej miejsca na dysku. Jeśli więc chcemy dokonać podziału na większą ilość partycji to musimy zmniejszyć pojemność partycji systemowej.

Korzyści z partycji dysku

Kiedy dokonamy takiego podziału naszego dysku, to możemy śmiało stwierdzić że wszelkie zainstalowane na nim dane są w pełni bezpieczne. Ale nie tylko bezpieczeństwo jest tutaj ważną korzyścią jaką możemy osiągnąć z podziału dysku. Ważne jest również to że zyskujemy znacznie większe możliwości przy zarządzaniu naszymi plikami. Co więcej możemy również na różnych partycjach naszego dysku stosować różne systemy operacyjne.

Jak więc widać korzyści z podziału dysku na partycje są niezaprzeczalne. Warto więc już na samym początku gdy tylko zakupiliśmy komputer i zainstalowaliśmy system operacyjny, dokonać właściwego podziału dysku. Dzięki temu zabezpieczymy nasze dane, dajemy sobie większe możliwości manewru plikami, a także możemy stosować różnego rodzaju systemy operacyjnie, co również podnosi możliwości wykorzystania naszego komputera do różnych celów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here