Zastanawiasz się jak prać kurtkę puchową? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu. Postaramy się w nim przedstawić ci najważniejsze zasady, jakie wiążą się z praniem tego rodzaju kurtki.

Jak prać kurtkę puchową?

Na pranie kurtki puchowej istnieje wiele sprawdzonych sposobów. Najprostszym sposobem, który nie wymaga od nas specjalnie dużego wysiłku, jest pranie kurtki puchowej w pralce automatycznej. Przede wszystkim warto do tego rodzaju prania kurtkę odpowiednio przygotować. Najpierw kurtkę zapinamy. W dalszej kolejności przerzucamy ją na lewą stronę. Oczywiście warto pamiętać aby przed praniem wyciągać wszelkie rzeczy i jakie mamy w kieszeniach. Dodatkowo kiedy nasza kurtka posiada dość spore plamy czy też mocne zabrudzenia to warto je najpierw usunąć szmatką, lub też gąbką i dopiero później wrzucić kurtkę do pralki. Niektórzy zalecają wrzucanie do pralki kilku sztuk piłeczek tenisowych. Co to ma na celu? Przede wszystkim chodzi o to aby puch w kurtce nie uległ zbiciu. Dalszej kolejności zastanówmy się jakiego środka można użyć do mycia czy też prania kurtki puchowej. Przede wszystkim warto podkreślić że nie do końca dobrze nadają się do tego różnego rodzaju proszki, czy też płyny które wykorzystujemy na co dzień. Przede wszystkim przy praniu kurtki puchowej zastosowanie powinien znaleźć, jakiś lżejszy, czy też delikatniejszy preparat. Przede wszystkim powinniśmy poszukać w sklepach preparatów które są dedykowane właśnie dla odzieży puchowej. Jeśli zastosujemy zwykły proszek do prania to istnieje ryzyko że nasza kurtka może ulec zniszczeniu. Wówczas może się okazać że przestanie ona w odpowiedni sposób izolować nasze ciało przed niskimi temperaturami.

Temperatura prania

W dalszej kolejności warto zwrócić uwagę na to w jakiej temperaturze pierzemy naszą kurtkę puchową. Oczywiście temperatura prania kurtki puchowej nie może być zbyt wysoka. Zdecydowanie wystarczy jeśli zostawimy pralkę na 30 stopni. Maksimum jakie można tutaj zastosować to 40 stopni. Warto również skorzystać z właściwych programów do prania. Po wyjęciu kurtki z pralki warto ją dokładnie strzepać. Chodzi o to żeby puch w kurtce nie uległ zbiciu. Kurtkę puchową możemy wysuszyć suszarką automatyczne. Niewskazane jest suszenie kurtki na grzejniku czy też na kaloryferze.

Pranie ręczne

Naturalne kurtkę puchową możemy również prać ręcznie. Wystarczy że użyjemy odpowiedniego środka do prania kurtki puchowej a także ciepłej wody. W różnego rodzaju drogeriach możemy zakupić preparaty które służą właśnie do delikatnego prania odzieży puchowej. Po wypraniu kurtki musimy ją dość dokładnie wypłukać. Następnie należy ją bardzo delikatnie wykręcić. Oczywiście możemy również suszyć ją przy użyciu suszarki.

Korzystanie z pralni

Kurtkę puchową można oddać do pralni? Wydaje się że nie jest to najlepsze rozwiązanie. W pralniach stosowane są różnego rodzaju środki chemiczne które mogą zniszczyć naszą kurtkę. Dlatego też wydaje się że pralnia nie jest najlepszym miejscem dla tego rodzaju odzieży. Zdecydowanie powinniśmy raczej korzystać z domowych sposobów na czyszczenia, czy też wyprania kurtki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here