Wiele osób rozpoczynających swoją kulinarną przygodę, zastanawia się jak ugotować ziemniaki. Oczywiście warto wiedzieć że ziemniak jest podstawą wielu ciekawych i pysznych potraw. Z ziemniaka można ugotować wspaniałą zupę przyrządzić drugie danie, a także z ziemniaka możemy również przyrządzić przystawkę, czy też przekąskę. Ziemniaki możemy obrabiać termicznie na wiele, różnorodnych sposobów. Możemy jej piec smażyć, a także gotować. Zwłaszcza gotowanie ziemniaków wykonujemy w naszych kuchniach naprawdę często. Warto więc wiedzieć jak robić to w prawidłowy sposób.

Jak ugotować ziemniaki?

Jak ugotować ziemniaki?Zastanawiasz się więc jak ugotować ziemniaki? W pierwszej kolejności powinieneś poczynić przygotowania, podczas których przede wszystkim należy dokładnie umyć ziemniaki. To czy będziesz je odbierał czy też nie, to już kwestia twojego kulinarnego gustu. Wiadomo bowiem, że można oczywiście ziemniaki gotować również w łupinach. Niemniej jednak przed tym należy je bardzo dobrze wyczyścić. Do czyszczenia ziemniaków możemy użyć choćby szczoteczki. Warto bardzo dokładnie wyczyścić powierzchnię ziemniaków z pozostałości po ziemi. Kiedy mamy już ziemniaki przygotowane, czy to bardzo dobrze wyczyszczone, czy też całkowicie obrane z łupin, to możemy przystąpić do ich gotowania. Ziemniaki wrzucamy do dużego garnka, zalewamy wodą a następnie odrobinę solimy. Garnek nakrywamy pokrywką i wstawiamy na wolny ogień. I w zasadzie na tym kończy się cała filozofia związana z gotowaniem ziemniaków. Oczywiście ziemniaki na ogniu musimy co jakiś czas doglądać. Co jakiś czas możemy sprawdzać widelcem czy nasze ziemniaki są już odpowiednio miękkie. Jeśli stwierdzimy, że osiągnęły już odpowiedni poziom miękkość to możemy wyłączyć ogień i ziemniaki odcedzić. Warto bardzo dobrze uważać podczas oceniania, albowiem można w prosty sposób się poparzyć. Odcedzone ziemniaki można postawić na stole lub też układać bezpośrednio na talerzu.

Dania z ziemniaków

Oczywiście ziemniaki są obecnie bardzo popularne w polskiej kuchni. W zasadzie niektóre osoby nie wyobrażają sobie nawet obiadu bez ziemniaków. Oczywiście ziemniaki są bardzo smaczne, pożywne i nadają się do bardzo wielu różnorodnych potraw. Często stanowią podstawę wielu dań serwowanych na polskich stołach. Oczywiście każdy z nas z pewnością jadł schabowego z ziemniakami, który wydaje się najbardziej polską z polskich potraw. Ale ziemniaki można podawać również na wiele różnych innych sposobów. Nie tylko gotowane ziemniaki cieszą się tak dużą popularnością. Albowiem z ziemniaków możemy również zrobić frytki. W tym wypadku oczywiście ziemniaków nie gotujemy, tylko kroimy w cienkie paski i wrzucamy na głęboki olej. Frytki są również bardzo popularne i bardzo często chętnie zjadane, zwłaszcza przez młode osoby.

Ziemniaki często stanowią podstawę w wielu różnorodnych zapiekanek. Wystarczy że do żaroodpornego naczynia pokroimy ziemniaki w formie talarków i dodamy różnego rodzaju dodatki a następnie całość zapieczemy. Wydaje się że taka zapiekanka, na przykład serowo-ziemniaczana, może być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych dań podawanych na obiad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here