Sypialnia jest wnętrzem, w którym wyjątkowo zależy nam na przytulności. Nic w tym dziwnego, w końcu to właśnie tam odpoczywamy i relaksujemy się, nabierając sił i energii do działania. Elementem wręcz nieodłącznym każdej udanej stylizacji sypialni jest dywan. Jaki dywan wybrać do wnętrza sypialni, by okazał się najlepszym rozwiązaniem?

Sypialnia- oaza spokoju

dywan do sypialni
fot.Pixabay.com

Od sypialni wymagamy, by była komfortowa, wygodna i spokojna. Poranek ma być przecież przyjemną chwilą, wieczór zaś zapowiedzią zdrowego snu. Dywan stanowi tutaj element aranżacyjny o dwóch podstawowych funkcjach. Przede wszystkim, jest pełnoprawnym meblem, równie ważnym jak stół czy komoda. Poza tym, dywan jest także elementem dekoracyjnym, zmieniającym wygląd całego wnętrza.

Jaki dywan w sypialni?

Dywan w sypialni powinien być przede wszystkim miękki. Bezkonkurencyjnym wyborem wydaje się być dywan typu shaggy, czyli po prostu włochacz. Cechuje się on tym, że ma niesamowicie wysokie runo. Stąpając bosymi stopami po takim dywanie, nie ma ryzyka, że nasze stopy zmarzną. Ciepło bijące od takiego dywanu docenimy szczególnie zimą i jesienią.

Jakie zalety ma dywan shaggy?

Największą zaletą dywanu typu shaggy jest wysokie i niesamowicie miękkie runo. To właśnie ono sprawa, że tak bardzo doceniamy te dywany. Na uwagę zasługuje ich aksamitna miękkość i przyjemne wrażenia dotyku. Oprócz tego, dywany typu shaggy idealnie ocieplają wnętrze, tworząc w nim prawdziwą oazę spokoju i harmonii. Taki dywan ma wiele zalet i większość z nas patrzy na niego z zachwytem. Nie każdy jednak się na niego decyduje. Dlaczego?

Wady dywanu typu shaggy

Największą wadą dywanu typu shaggy jest dość wymagająca pielęgnacja. Oczywiście, nie popadajmy w paranoję, bo czyszczenie takiego dywanu nie jest wcale bardziej pracochłonne od czyszczenia każdego innego dywanu, jakie spotyka się w naszych wnętrzach. Najważniejsze jest, by dywan typu shaggy był bardzo regularnie odkurzany i wytrzepywany. Odkurzanie musi wejść Ci w krew i być prawdziwym, codziennym rytuałem. Oprócz odkurzania, konieczne jest także regularne wytrzepywanie, by zatrzymane we włosiu dywany drobinki kurzu czy brudu mogły zostać usunięte.

Jak pierze się dywany typu shaggy?

dywan do sypialni
fot.Pixabay.com

W większości przypadków samodzielne pranie dywanu może tylko pogorszyć ich stan. W przypadku włochaczy pranie na własną rękę jest bardzo niewskazane. Dywan w kontakcie ze szczotką czy innym przyrządem i detergentami, traci swoją miękkość i puszystość. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie więc oddanie dywanu do pralni chemicznej. Tam dywany prane są w technologii bezdotykowej, dzięki czemu nie tracą swojego pięknego wyglądu i odzyskują swoją pierwotną czystość.

A może plusz?

Jeżeli mimo wszystko nie chcesz dywanu shaggy w sypialni, a jednak zależy Ci na miękkości, możesz postawić na dywan pluszowy. Takie dywany praktycznie nie mają wad. Są miękkie, przyjemne w dotyku, chronią stopy przed zimnem, a do tego jeszcze łatwo jest utrzymać je w czystości. Sprawdzą się, gdy mamy w domu dzieci czy zwierzęta- wówczas włochacz mógłby być problematyczny, a dywan pluszowy sprawdzi się doskonale.

Czy warto kupić dywan do sypialni?

Zdecydowanie tak! Sypialnia bez dywanu jest pusta i surowa, brakuje w niej tego jednego elementu dopełniającego całą aranżację. Jest nim właśnie dywan. Warto wybrać odpowiedni model, który będzie dopasowany do reszty wnętrza. Dzięki temu uzyskasz spójną aranżację i doskonały element dekoracyjny każdego wnętrza. Za pomocą dywanu bardzo szybko zmienisz styl i wyraz całego wnętrza, nie musisz nawet organizować zbyt dużego remontu, który jest o wiele bardziej kosztowny od zakupu dywanu. Za jego pomocą w kilka chwil stworzysz zupełnie inne wnętrze, w którym dobrze się odpoczywa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here