Zdecydowanie można powiedzieć że tabletki antykoncepcyjne stanowią jeden z najskuteczniejszych sposobów na antykoncepcje. Oczywiście jest jeden warunek który sprawia że tego rodzaju tabletki w ogóle działają. Trzeba je brać regularnie, a także wedle tego, co ustalimy z lekarzem.

Jak brać tabletki antykoncepcyjne?

Jak brać tabletki antykoncepcyjne? Przede wszystkim warto podkreślić że tego rodzaju tabletki zawierają hormony. Dlatego też nie każda kobieta może je stosować. Również kobiety które mają problemy z zakrzepami również nie powinny raczej stosować tabletek antykoncepcyjnych. Niewskazane są one również do stosowania po przebytej chorobie nowotworowej. Oczywiście wszelkie te kwestie należy przedyskutować z właściwym lekarzem.

Przede wszystkim aby tabletki antykoncepcyjne stosować we właściwy sposób, to powinniśmy w pierwszej kolejności zapoznać się z ulotką która jest dołączona do leku. To tutaj znajdziemy najważniejsze informacje związane z daną tabletką antykoncepcyjną. Warto podkreślić, że niektóre tabletki bierzemy z dokładnością co do godziny natomiast inne o tej samej godzinie każdego dnia. Są takie tabletki których pobieranie możemy nieco przesuwać, inne natomiast stosować należy bardzo precyzyjnie.

Stosowanie prezerwatywy

Jak brać tabletki antykoncepcyjne?Oczywiście alternatywą dla tabletek koncepcyjnych są prezerwatywy. W tym wypadku inicjatywą muszą wykazać się mężczyźni. Niemniej jednak wiele osób jest zdania że seks z prezerwatywą nie stanowi aż takiego doznania jak bez zastosowania tego środka antykoncepcyjnego. Dlatego też nie wszystkie pary je chętnie stosują. Niemniej jednak jeśli kobieta nie ma możliwości zażywania tabletek antykoncepcyjnych to wydaje się, że prezerwatywa jest najwłaściwszym wyborem. Oczywiście para może również zdecydować się na seks bez jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych i tylko poprzez dobór odpowiedniego dnia na seks uchronić się przed niechcianą ciążą. Niemniej jednak jest to metoda w wysokim stopniu zawodna. Albowiem tutaj trzeba tak wybrać dzień aby w maksymalny sposób zminimalizować ryzyko zajścia w ciążę. Nie zawsze można jednak taki dzień w 100% tak dobrze wytypować.

Seks bez zabezpieczeń

Niemniej jednak stosowanie prezerwatywy jest konieczne w sytuacji kiedy uprawiamy seks przygodny. Wówczas już nie tylko znaczenie ma kwestia niechcianej ciąży ale również różnego rodzaju chorób przenoszonych drogą płciową. Wówczas zabezpieczenie prezerwatywą jest konieczne, choć nie zawsze daje gwarancję pełnego bezpieczeństwa. Niemniej jednak nie stosując jej w takich sytuacjach nastawiamy się na bardzo duże ryzyko zachorowania na różnego rodzaju choroby. Warto tutaj choćby wymienić AIDS, dlatego też warto wydać te parę złotych i znacznie to ryzyko zmniejszyć. Niestety wiele młodych osób nadal ma bardzo małą świadomość w tym zakresie. Edukacja seksualna kuleje i nie widać na horyzoncie jakichś pozytywnych zmian.

Warto więc pamiętać, że stosowanie środków antykoncepcyjnych to nie tylko kwestia niechcianej ciąży, ale również naszego bezpieczeństwa. Zadbajmy więc o nasze zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here