Gorset stał się modny już kilka wieków temu. W tym okresie był nie tylko integralnym dodatkiem do damskiej garderoby, ale także wrogiem przedstawicieli ruchu feministycznego i często atrybutem złego smaku. Kobiety krepowały się nim i nienawidziły gorsetu z całych sił. Nienawidziły go nie jako części ubioru, ale jako symbolu ucisku i poddaństwa. Dzisiaj gorset kojarzy nam się z pięknie wymodelowaną sylwetką. Stosowany jest czasem zamiast biustonosza i choć znany jest od lat, wciąż jest popularny.

Dlaczego kobiety używają gorsetów?

gorset
fot.Pixabay.com

Do tej pory gorset i półgorset jest oczywiście atrakcyjnym i ekskluzywnym dodatkiem, który może sprawić, że każda kobieta będzie bardziej smukła i pełna wdzięku. Dzięki niemu możesz wyrównać niektóre wady figury, w tym zmniejszyć talię objętości, poprawić postawę, a nawet sprawić, by piersi były bardziej wyraziste, ale niewątpliwie jedną z jego głównych zalet jest niepowtarzalny wygląd. Jest jak zbroja, jak część oręża w walce o uwagę drugiej strony w tych zmaganiach. Chcąc by noszenie gorsetu było nie tylko przyjemne, ale nie zaszkodziło zdrowiu kobiety, bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni egzemplarz.

Jak dobrać gorset do figury? Rodzaje gorsetów

Gorsety i półgorsety dobierane są wyłącznie indywidualnie zgodnie z parametrami figury konkretnej kobiety, podobnie, jak dobierane są biustonosze.

Przede wszystkim konieczne jest zidentyfikowanie trzech głównych grup gorsetów pod względem ich funkcjonalności i przeznaczenia.

Pierwszą odmianą są gorsety, używane jako bielizna erotyczna, która podkreśla niepowtarzalność postaci każdej kobiety i często ma pełnić oryginalnie romantyczną funkcję w odpowiednim okresie. Ten typ gorsetów nie jest przeznaczony do długotrwałego noszenia, a biorąc to pod uwagę, praktycznie nie ma efektu wyszczuplającego, konfigurującego. Wystarczy skupić się na poczuciu własnego komfortu i zamierzonej opcji projektowej.

gorset
fot.Pixabay.com

Drugi typ to gorsety, które są niezależnymi akcesoriami. Stanowią część garderoby w pełni funkcjonalna i skończoną. Mogą być noszone zarówno na ubraniach, jak i na nagim ciele. Wybór sposobu użycia zależy od tego, co projektant miał na myśli; o motyw przewodni determinujący przeznaczenie. Ten rodzaj gorsetów spełnia zarówno funkcję dekoracyjną, jak i modelującą.

Trzecia grupa gorsetów jest przeznaczona wyłącznie do korygowania wad kobiecej sylwetki. Modele tej grupy noszone są pod ubraniem w postaci bielizny korekcyjnej, o nieco skromnym wyglądzie. Ten rodzaj gorsetów może znacznie zmienić kobiecą sylwetkę, szczególnie w połączeniu z innymi rodzajami bielizny korekcyjnej.

Inny podział gorsetów

Nie jest to z pewnością pełna klasyfikacja gorsetów, dlatego przejdźmy dalej.

Klasyczny gorset

Taki gorset może być dopasowany do prawie każdego stroju, a dzięki jego możliwościom korekcji figur.

Pas biodrowy

Najbardziej miniaturowy przedstawiciel tych produktów. Niektóre z nich są naprawdę dość wąskie. Ten typ gorsetu, który zaczyna się w talii i kończy nieco poniżej klatki piersiowej, jest również uważany za klasyczny.
Używany jest jako niezależny element odzieży w połączeniu z bluzką, sukienką lub koszulą.

Ten rodzaj gorsetów jest potrzebny do szybkiej korekty obwodu talii i jest to raczej element dekoracyjny.

Gorset pod biustem

W przeciwieństwie do poprzedniego ten typ gorsetu kończy się, jak sama nazwa wskazuje, bezpośrednio pod biustem. Ten model gorsetu jest częściej stosowany w postaci bielizny, ale czasami spotyka się modele stosowane jako odzież wierzchnia.

Charakteryzuje się wysokim poziomem regulacji i przy jego pomocy można nie tylko nadać kobiecej sylwetce kształt klepsydry, ale także poprawić postawę.

Półgorset z biustonoszem

Używany przez prawdziwe kusicielki i nie należy do bielizny korekcyjnej.
Długość tego typu gorsetów może być różna.Gorsety są także standardowym wykończeniem w przypadku sukni ślubnej. Prezentuje się zjawiskowo, idealnie podkreślając talię Pani Młodej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here