Kobiety często decydują się na dokonywanie zmian w swoich fryzurach, wbrew naturalnemu charakterowi swoich włosów. Dlatego też często kobiety, które mają włosy proste, kręcą je na wałki i zawijają. Z kolei kobiety, które mają włosy pofalowane, często stosują różne techniki, aby skutecznie je wyprostować. W tym wypadku narzędziem, które jest bardzo często wykorzystywane, jest prostownica. Niemniej jednak nie zawsze mamy prostownicę pod ręką. Co zrobić aby, wyprostować włosy bez jej użycia.

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Zastanówmy się zatem, jak wyprostować włosy bez prostownicy? Na samym początku musimy jednak sobie powiedzieć jedną rzecz. Bez stosowania prostownicy, nie będziemy w stanie w sposób idealny wyprostować naszych włosów. Możemy je lekko wyprostować, ale tylko w taki sposób, aby w mniejszym stopniu się puszyły. Aby tego dokonać powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednią odżywkę do włosów. Warto wybrać taką odżywkę, która ma właściwości nawilżające. To odżywka, która zawiera w sobie wiele substancji odżywczych. Jest przede wszystkim bardzo gęsta, a także tłusta. Jak jej użyć?

Zaraz po umyciu głowy taką odżywkę nakładamy na całe włosy. Niemniej jednak musimy być tutaj bardzo ostrożni. Odżywką nie możemy przykryć skóry głowy. Następnie włosy, które cały czas pokryte są odżywką, powinniśmy bardzo wolno i dokładnie rozczesywać. Powinniśmy w tym wypadku stosować grzebień, który ma grube, a także dosyć rzadko rozmieszczone ząbki. W dalszej kolejności, kiedy upłynie już kilka minut, możemy przystąpić do spłukania włosów letnią wodą. Na koniec niemniej jednak wykorzystujemy do spłukiwania również wodę zimną. Robimy to, aby zamknąć łuski włosów. A dzięki temu nie będą się one puszyć. Włosy będą błyszczące, a także gładkie.

Inne metody

Jednak nie jest to jedyna metoda prostowania włosów, bez użycia prostownicy. Jeśli nasze włosy są mocno kręcone, to powinniśmy skorzystać z metody na gumki. Na czym polega ten sposób? W tym wypadku gumki nakładamy na wilgotne końcówki włosów. Wówczas tworzymy jednego, lub też dwa kucyki włosów. Kucyki muszą być gładkie, a także proste i znajdować się po obu stronach głowy. Stosujemy różną ilość gumek. Wszystko zależy od długości włosów, a także stopnia ich pofalowania.

Do prostowania włosów możemy również wykorzystać suszarkę do włosów. W tym wypadku, aby wyprostować nasze włosy, powinniśmy je przede wszystkim we właściwy sposób wysuszyć. Chodzi tutaj przede wszystkim o suszenie kolejnych pasm włosów i ściąganie ich dłonią w dół. Jednocześnie włosy przeczesujemy szczotką lub też grzebieniem. Oczywiście możemy również skorzystać ze specjalnych nakładek do suszarek. Takie suszarki są dedykowane właśnie do prostowania włosów. Specjalnie zakończoną główką wygładzamy kolejne pasma włosów. Oczywiście takie narzędzia niespecjalnie drogo kosztują, dlatego powinniśmy się w nie zaopatrzyć.

Jak więc widać istnieje kilka sprawdzonych metod na to, aby wyprostować nasze włosy bez użycia prostownicy. Oczywiście są to sposoby skuteczne, niemniej jednak nie na tyle, aby mogły całkowicie zastąpić stosowanie prostownicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here