Krem na zimę dla większości kobiet jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej kosmetyczki. Nie ulega wątpliwości, że dobry krem ma dobroczynny wpływ na skórę i cerę. Nie każdy jednak wie, jaki krem najlepiej sprawdzi się zimą, gdy warunki atmosferyczne nie sprzyjają skórze. Jaki krem sprawdzi się zimą?

Dlaczego należy stosować specjalny krem w czasie zimy?

fot.Pixabay.com

Niskie temperatury powietrza sprawiają, że skóra produkuje mniej łoju. Łój z kolei jest substancją, która chroni naszą skórę przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Kiedy tego łoju produkuje się mniej, skóra nie jest wystarczająco dobrze chroniona. Zimą, na zewnątrz panuje zwykle mróz, a w ogrzewanych pomieszczeniach zazwyczaj jest sucho. Takie wahanie temperatury nie wpływa korzystnie na stan cery. Ze skóry wyparowuje zbyt dużo wody, co sprawia, że skóra staje się sucha i bez życia. Poza tym, po wyjściu z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz, naczynka krwionośne kurczą się. Kiedy wracamy do pomieszczenia, znów się rozszerzają, co sprzyja powstawaniu nieestetycznych pajączków. Nie każdy zdaje sobie sprawę także z tego, że to właśnie zimą jesteśmy najbardziej narażeni na niekorzystne promieniowanie UVA i UVB, które wnikają w głębokie warstwy naskórka i sprawiają, że skóra traci swoją gładkość. To dlatego tak ważne jest, by zimą stosować krem, który ochroni skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Dobry krem na zimę- czyli jaki?

Krem, który sprawdzi się w zimie, musi spełniać co najmniej kilka cech. Przede wszystkim, musi chronić skórę przed zimnem, mrozem i wiatrem, a także przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Ważne jest, by dobry krem na zimę posiadał w swoim składzie dużą zawartość witaminy A i E. Obie te witaminy wpływają na regenerację mocno przesuszonej skóry, skutecznie ją odżywiając. Ważne jest również, by krem posiadał w swoim składzie sporo witaminy C, która doskonale wzmacnia rozszerzone naczynia krwionośne, zapobiegając powstawaniu pajączków. Równie istotne jest, by krem na zimę posiadał w swoim składzie filtry przeciwsłoneczne, które doskonale chronią skórę twarzy przed promieniowaniem UV.

Dobry krem do twarzy powinien zawierać w sobie naturalne oleje roślinne. Świetne działanie ma olej arganowy, olej z pestek malin i pestek migdałów. Oprócz tego, że doskonale odżywiają skórę, chronią ją także przed promieniowaniem słonecznym. Warto zadbać o to, by krem w sobie także masło shea lub masło kakaowe, które doskonale natłuszczają zrogowaciałą i mocno przesuszoną skórę.

Kolejnymi istotnymi składnikami każdego dobrego kremu na zimę jest kwas hialuronowy i gliceryna. Są to składniki, które chronią skórę przed odwodnieniem i doskonale ją nawilżają.

Kiedy należy stosować krem na zimę?

fot.Pixabay.com

Zima zimie nie równa. Raz mamy siarczysty mróz, innym razem temperatura oscyluje w granicach zera lub nawet powyżej. Rodzi się więc pytanie, kiedy należy zacząć stosowanie kremu na zimę? Odpowiedź jest prosta- to zależy od Ciebie! Krem na zimę ma dobroczynny wpływ na skórę i może być stosowany zawsze, gdy pojawia się mocny wiatr, niskie temperatury, a tym bardziej mróz. Przyjmuje się, że krem na zimę stosuje się wówczas, gdy nadchodzą pierwsze mroźne dni. Najlepiej jest nałożyć taki krem około 15 minut przed wyjściem na zewnątrz. Ważne jest, by po powrocie do domu, jeżeli nałożony został ciężki krem, zmyć jego resztki pod bieżącą wodą. Zachowanie grubej warstwy ciężkiego kremu może nie wpłynąć pozytywnie na kondycję skóry.

Idealny krem na zimę

Kremy na zimę występują w kilku rodzajach, różniących się między sobą konsystencją i składem. Często stosowany jest krem nawilżający. Sprawdza się szczególnie w chłodne dni, gdy skora potrzebuje ochrony przed wysuszeniem. Krem nawilżający na zimę skutecznie zatrzymuje wilgoć skóry, a jednocześnie doskonale ją odżywia. Równie często stosowane są kremy filtrem, które mają za zadanie ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here