Wybór kremu dla nastoletniej skóry nie jest łatwy. Nastoletnia twarz bywa naprawdę trudna w pielęgnacji. Odpowiedni dobór kosmetyków zapewnia ich skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania nawet do tak wymagającej cery, jaką jest cera nastolatki. Jaki krem wybrać?

Cechy skóry nastolatka

fot.Pixabay.com

Trudno tutaj o wyciągnięcie jakiejkolwiek średniej. Skóra nastolatka bywa kapryśna. Raz jest przesuszona, szara i wyglądająca bardzo niezdrowo, za chwile dotyka ją problem trądziku, który spędza sen z powiek niejednej nastolatce. Warto podkreślić, że proces dojrzewania u każdego przebiega nieco inaczej. W trakcie tego procesu zmienia się stan skóry, jej kondycja, a także oczekiwania i potrzeby pielęgnacyjne. Zmienny jest także czas rozpoczęcia tego procesu. Warto więc mieć rękę na pulsie, by rozpocząć korzystanie ze specjalistycznych kosmetyków w odpowiednim momencie.

Większość nastolatek boryka się z problemami i niedoskonałościami skóry szczególnie w rejonie twarzy. Warto zaznaczyć, że problemy te dotyczą nie tylko dziewcząt, ale także chłopców. Odpowiedzią na występujące symptomy nadejścia okresu dojrzewania jest rozpoczęcie korzystania ze specjalnie dostosowanych do tego etapu rozwojowego kosmetyków. W trakcie procesu dojrzewania gruczoły łojowe produkują ogromną ilość serum. Ma to ścisły związek z ich intensywną pracą. W efekcie pojawiają się uciążliwe, zatkane pory, nieestetyczne zaskórniki i zmiany zapalne związane z trądzikiem. Większość nastolatek skarży się też na błyszczenie się skóry. Odpowiednio dobrane kosmetyki pozwalają na zniwelowanie tych niepożądanych efektów.

Kosmetyki  dla nastolatki

fot.Pixabay.com

Kosmetyki dla nastoletniej cery są tworzone zgodnie z wymaganiami skóry w tym młodym wieku. Ważne jest, by młode kobiety nie sięgały po kremy przeciwzmarszczkowe czy inne ciężkie i intensywnie działające kosmetyki. Takie środki mogą być zbyt intensywne dla młodej cery, mogą przysporzyć więcej problemu niż pożytku. Kosmetyki dla nastolatek cechują się działaniem antybakteryjnym i przeciwłojotokowym- tego typu kremy nadają się dla osób ze skórą tłustą. Jeśli skóra jest sucha, konieczne jest stosowanie kremu nawilżającego. Każdy kosmetyk przeznaczony dla młodych kobiet ma w składzie substancje, które usuwają nadmiar serum i odblokowują zatkane pory. Przeważnie, w przypadku pielęgnacji skóry przez nastolatkę o skórze niesprawiającej zbytnich kłopotów, wystarczą delikatne kremy nawilżające i matujące. Można pokusić się także o kosmetyki naturalne, które są najbezpieczniejsze dla skóry nie tylko młodych dziewcząt, ale każdego. Warto zwrócić uwagę na to, by krem miał lekką konsystencję, by nie obciążał nadmiernie młodej cery.

O czym pamiętać, wybierając krem dla nastolatka?

Przede wszystkim, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o kosmetyku do codziennej pielęgnacji, konieczne jest określenie, jaką cerę posiada dana osoba. Jeżeli jest to cera tłusta, krem musi być dostosowany do takiej właśnie cery. To samo tyczy się cery mieszanej czy suchej. Stosując krem niedobrany do rodzaju cery, możemy przysporzyć sobie więcej kłopotu niż pożytku.

Skóra sucha cechuje się tym, że jest szorstka, łuszczy się i nieestetycznie wygląda. Nastolatki, które borykają się z problemem suchej skóry, powinny stosować kremy nawilżające. Cera tłusta charakteryzuje się tym, że na skórze powstają błyszczące fragmenty, szczególnie w strefie T, czyli na nosie, brodzie i czole. W tym przypadku, konieczne jest stosowanie kremów zmniejszających wydzielanie serum. Jeśli zaś skóra jest w niektórych miejscach sucha, a w innych mieszana, korzystnie jest stosować krem co cery mieszanej.

Jak jeszcze pielęgnować młodą cerę?

Krem to nie wszystko, co możesz zrobić dla młodej cery. Pamiętaj o stosowaniu ochrony zimą, służą do tego kremy na zimę. Nie zapominaj także o właściwym i wystarczającym nawodnieniu organizmu, co również ma niebagatelny wpływ na wygląd skóry twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here