Garderoba jest marzeniem niejednej kobiety. Nawet, jeśli nie masz miejsca na osobne pomieszczenie przeznaczone tylko na garderobę, zawsze możesz postawić na pojemną szafę, która z łatwością pomieści wszystkie ubrania i elementy garderoby. Nawet największa szafa bez właściwej organizacji nie będzie jednak komfortowa w użyciu. W co warto wyposażyć garderobę, by korzystanie z niej było wygodne?

W co wyposażyć szafę na wymiar?

wyposażenie garderoby
fot.Pixabay.com

Szafa na wymiar jest jednym z najlepszych rozwiązań, na jakie możesz postawić, zastanawiając się, jaką szafę wybrać. Warto zadbać o właściwe wykorzystanie całej przestrzeni takiej szafy, a najlepiej jest przemyśleć to już na etapie projektowania. To wtedy możesz zaplanować, ile szuflad potrzebujesz na bieliznę, ile wieszaków będzie Ci potrzebne. Szafę na wymiar możesz dostosować do własnych potrzeb, planując rozmieszczenie poszczególnych elementów zgodnie z własnymi potrzebami.  Dzięki zastosowaniu szafy przesuwnej na wymiar, możesz wykorzystać przestrzeń ze skosami na poddaszu. Zastosowanie zwyklej szafy byłoby niemożliwe, jednak dzięki tworzeniu szafy na wymiar, możliwe jest wykorzystanie każdego centymetra. Jeśli chcesz wykorzystać skosy, ale nie posiadasz zbyt wiele budżetu na ten cel, możesz wykorzystać szafy modułowe, które również można skutecznie dopasowywać do przestrzeni.

W co wyposażyć wnętrze?

Wnętrze szafy powinno być wygodne do przechowywania wszystkich elementów garderoby. O ile koszule czy sukienki z łatwością powiesisz na wieszakach, o tyle drobniejsze elementy, np. bieliznę, najwygodniej jest umieścić w koszach i szufladach. Pozwala to na organizację pod względem zastosowania, koloru czy rodzaju, a dzięki temu łatwiej jest w danej chwili odnaleźć dokładnie to, czego szukamy. Aby szafa była odpowiednio wyposażona i wygodna w użyciu, konieczne jest zakupienie koszy czy pudełek do przechowywania. Pozwoli to na utrzymanie porządku i ładu w szafie bez wysiłku.

Oświetlenie w szafie? Oczywiście!

wyposażenie garderoby
fot.Pixabay.com

Nowoczesne szafy do sypialni czy garderoby coraz częściej posiadają własne oświetlenie. To prosty detal, który jednak niezwykle korzystnie wpływa na wygodę użytkowania takiej szafy. Łatwiej jest odnaleźć ubranie przy delikatnym świetle, które nie oślepia nas zaraz po wstaniu z łóżka, nie budzi też partnera, który śpi jeszcze smacznie w łóżku. Najlepszym rozwiązaniem są halogeny wbudowane w sufit. Jeśli jednak nie ma możliwości zamontowania oświetlenia w suficie, możesz postawić na szafę z zamontowanym oświetleniem pomiędzy poszczególnymi półkami. Garderoba z oświetleniem znacząco zyskuje na funkcjonalności i wygodzie użytkowania.

Nie zapomnij o wieszakach!

Jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdej szafy są oczywiście wieszaki. To one pozwalają na wygodne przechowywanie ubrań, które wymagają prasowania. Na wieszakach wieszamy spodnie, koszule czy marynarki, a dzięki temu są one wyprasowane i gotowe do użycia. Na wieszaku można zawiesić także torebkę czy każdy inny detal, bez którego nie obejdzie się żadna kobieca szafa. Wieszaki są proste w zastosowaniu, pozwalają na utrzymanie porządku w szafie. Pozwalają także na efektowne wyeksponowanie estetycznych dodatków.

Szafa nie tylko na ubrania

Szafa, szczególnie ta na całą ścianę, może służyć nie tylko do przechowywania ubrań, ale także wielu innych drobiazgów. Aby poruszanie się po jej zasobach było bardziej skuteczne i łatwiejsze, korzystne jest zastosowanie pudeł i pudełek, w których można posegregować wszystkie elementy. W sklepach dostępne są pudła o bardzo estetycznym wyglądzie, dodające uroku każdej szafie. Ich zastosowanie jest proste i efektowne, a cena niewielka.

Żeby zawsze wyglądać idealnie..

Każda garderoba powinna posiadać lustro. Może być ono zawieszone na ścianie, może jednak także stanowić front szafy przesuwnej. Jeśli lustro zajmie sporą powierzchnię, metraż pokoju zostanie optycznie powiększony. Warto o tym pamiętać, bo jest to niezwykle pożądany efekt w każdym niewielkim pokoju. Lustro w garderobie pozwala na przeglądanie się przed wyjściem, co pozwoli na uniknięcie wpadek i perfekcyjny wygląd każdego dnia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here